MIX RIEKY

NOVINKY V JEDNOM KARTÓNE.

Skladom (> 6 ks)
€66 €52,80 / ks €52,80 / 1 ks
Kategória: MIX KARTÓNY
mix rieky
Akcia
€66

Tento mix obsahuje NOVINKY:

2x Roňava- biele suché cuvée

2x Bodrog- červené suché cuvée

2x Tisa- červené suché cuvée

 

ROŇAVA- rieka, ktorá sa stala hraničnou pri vzniku Československa. Táto menej známa riečka rozdelila Tokaj na Slovenskú a Maďarskú časť. Nielen že oblasť, ale aj dva národy, ktoré tu žili v symbióze po stovky rokov. Keďže víno má ľudí spájať a nie rozdeľovať, tak preto vzniklo toto unikátne víno.

Spojenie 85% Furmintu a 15% Lipoviny, ktoré fermentovali a vyzrievali 2 roky s dubovým doskami, vzniklo mohutné víno plné chutí.


BODROG- táto rieka je zaujímavá tým, že nemá prameň. Vzniká sútokom viacerých riek. Jej najnižší bod je neďaleko od najnižšie položenej vinice na Slovensku za obcou Streda nad Bodrogom, odkiaľ pochádza hrozno na výrobu tohto vína. Bodrog oddeľuje Vinohradnícku oblasť Tokaj od Východoslovenskej v.o.. Tak ako rieka nemá prameň, tak ani výroba červených vín nemá tradíciu v Tokaji.

A preto pre rozšírenie a atraktivitu portfólia dovážame hrozno Frankovky modrej, Alibernet a Pinot noir (Rulandské modré) a vyrábame z nich červené vína. Toto červené víno fermentovalo a vyzrievalo s dubovými doskami, ktoré umocnili komplexnosť tohto vína.

TISA- rieka, ktorá tvorí južnú hranicu oblasti Tokaj. V mestečku Tokaj sa stretáva s riekou Bodrog. Práve táto "stoka" bola aj inšpiráciou pre názov Tokaj

V tomto víne sme spojili len 2 odrody: Pinot noir( Rulandské modré) a Alibernet. Fermentácia a vyzrievanie bolo tiež s dubovými doskami, čo je poznať na štruktúre, chuti aj vôni vína. 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: