PREMIUM DRY 6 MIX

6 PRÉMIOVÝCH SUCHÝCH VÍN 

Skladom (> 6 ks)
€65,80 / ks €65,80 / 1 ks
Kategória: MIX KARTÓNY

Tento prémium mix box obsahuje NOVINKY:

3x Roňava- prémiové biele suché 

1x Bodrog- špičkové červené suché

1x Furmint Neskorý zber- veľké suché víno

1x Lipovina Neskorý zber- raritné suché víno 

 

 

ROŇAVA- Úplne nový štýl vína! Nové spojenie dvoch odrôd - Furmintu a Lipoviny. Víno fermentovalo v nerezovom tanku s dubovými doskami, s ktorými to víno aj po dobu 2 rokov vyzrievalo na kvasniciach spôsobom Sur lie. Drevo, ktoré malo byť použité na nové sudy typu Barrique dodalo vínu jemný dotyk vanilky, tabaku, no neprekrylo charakter tohoto vína!
Víno iskrivej farby talianskeho zlata . Sladkosť evokujúce tóny dulí, žltých sliviek a jabĺk dopĺňajú prírodné nuansy dreveného uhlia a rašeliny . Chuť je v nástupe guľatá , medovo zrelá s ľahkým dotykom dreva a príjemnou šteklivou kyselinkou v závere.


BODROG- táto rieka je zaujímavá tým, že nemá prameň. Vzniká sútokom viacerých riek. Jej najnižší bod je neďaleko od najnižšie položenej vinice na Slovensku za obcou Streda nad Bodrogom, odkiaľ pochádza hrozno na výrobu tohto vína. Bodrog oddeľuje Vinohradnícku oblasť Tokaj od Východoslovenskej v.o.. Tak ako rieka nemá prameň, tak ani výroba červených vín nemá tradíciu v Tokaji.

Jedno z prémiových a raritných červených vín je spojením odrôd Frankovka modrá, Alibernet a Pinot Noir. Víno pochádza z vinice tvorenej pieskovými dunami s najnižšou nadmorskou výškou na Slovensku. Víno s odtieňom rubínu zaujme intenzívnou vôňou údených sliviek, tónmi drienok a čerešňového kompótu. Chuť je plná a príjemne teplá s odozvami jemného slivkového lekváru.

 

FURMINT NESKORÝ ZBER SUR LIE- veľké víno z Kráľovky, z Malej Tŕne,  zo starého BIO vinohradu, ktoré 1 rok vyzrievalo na kaloch- Sur lie- intenzívne premiešavanie , ktoré dodalo jemnosť, harmóniu, zjemnili sa aj drsné kyseliny. Neskôr víno čakalo a už len zrelo vo fľaši do svojej krásy. 

Víno uvádzame na trh len tento rok! 

Furmint jasnej citrónovo-žltej farby s pozoruhodnou viskozitou. Aromatika sa otvára do sladkastých tónov cibéb, kvetinového medu s korenistosťou rasce a koriandra. Slaný vnem tokajských minerálnych pôd a „  piškótový „ sur lie charakter doplňujú jemný  aromatický obraz. Chuť je v prvom rade pevná a šťavnatá, postavená na výraznej tokajskej kyseline, mineralite a plnom, miešaním na kvasniciach, zvýraznenom tele. Dochuť odznieva stredne dlho, jemne korenisto  a zakončuje grepovou horčinkou.

LIPOVINA NESKORÝ ZBER SUR LIE- POZOR! Výnimočná suchá Lipovina, ktorá je konkurenciou aj tým najlepším Furmintom. Jeden rok vyzrievania na kaloch- Sur lie- intenzívne premiešavanie dodalo jemnosť, harmóniu až eleganciu. 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: