PIVO

prve-tokajske-pivo

TOKAJ MACIK WINERY IPA

skrátene „Tokaj IPA“, je vrchne kvasené pivo typu AMERICAN INDIA PALE ALE.
 

Jedinečné pivo, ktoré vzniklo kolaboráciou elitného rodinného vinárstva TOKAJ MACIK WINERY a unikátneho remeselného pivovaru KALTENECKER.

#ShowMore#

Spojením pivovaru presláveného mnohými pivnými špeciálmi a vinárstva s moderným až rebelským zmýšľaním, vzniklo toto prvé slovenské tokajské pivo.

Polotmavé pivo typu INDIA PALE ALE skrátene IPA .

TOKAJ IPA je vyrobená v populárnom štýle AMERICAN IPA, ktorá je extra chmelená s americkým chmeľom Mosaic. Piva tohto štýlu sú bohatšie na arómy a horkosť. 

Na tento pivný špeciál bol použitý jačmenný slad, chmeľ (Mosaic a Aurora), voda a tokajské cibéby. Cibéby sú vzácne hrozienka s ušľachtilou plesňou Botrytis Cinerea Persoon, z ktorých sa vyrábajú najvzácnejšie Tokajské výberové- putňové vína. Práve tieto cibéby a ich extrakt boli pridané do kvasenia a robia toto pivo tokajským. 

Tokaj IPA je nádhernej polotmavej zlatistej farby s medeným tónom. Pivo je nefiltrované, preto niekedy prirodzený kvasinkový zákal vytvorí farbu matného zlata s oranžovým odleskom. Vo vôni dominujú citrusové arómy hlavne grapefruit prelínajúci sa s arómou čerstvého hroznového muštu ba až mladého aromatického vína.

Predsudok o Tokaji, že je len sladký neplatí ani pri tomto pive! Pivo vôbec nie je sladké, ale je jemne horké. Chuť Vás ohúri svojou plnosťou a zaujímavým prepojením citrusovej dochute s hrozienkovo-sladkastým tónom.

Celkový zážitok umocní hustá pena, ktorá dodáva tomuto špeciálu jedinečnú krémovosť a dopĺňa celkový dojem, ktorý zanecháva jedinečný gurmánsky zážitok. 

  • ŠTÝL: AMERICAN IPA
  • SLAD: Plzenský, Karamelový
  • CHMEĽ: Mosaic, Aurora
  • ŠPECIÁL: Tokajské cibéby a ich extrakt
  • ALKOHOL: 5,5 obj. %
  • PÔVODNÝ EXTRAKT: 13 ° (Plato)
  • DOPORUČENÁ KONZUMÁCIA: 8-10°C. Pivo odporúčame k pečenému mäsu alebo grilovaným špecialitám.

 

Najpredávanejšie

folia 8ks tokajshop s
€20 –25 %
Pôvodne: €20  (–25 %)
€15
tokaj ipa 0,33 u1250
 
€2,50

Cena

215
1215
folia 8ks tokajshop s
Tip
€20 –25 %
€15

TOKAJ IPA 8-Balenie TOKAJ IPA- prvé slovenské tokajské pivo!  

668
tokaj ipa 0,33 u1250
€2,50

TOKAJ IPA- prvé slovenské tokajské pivo!  

666
2 položiek celkom
Späť do obchodu