Tokajské ako liek.

Tokajské víno a jeho liečivé účinky.

Hrozno  - Vínna réva / Vitis vinifera/ je liečivá rastlina a jej produkt víno je zdrojom dôležitých a cenných látok pre ľudský organizmus.

 

Tokajské víno bolo od stredoveku považované za univerzálny liek /Universalis Vera Medicina / a požívalo sa na liečenie mnohých chorôb.

V r. 1909 bolo Tokajské víno zapísané do 3. vydania Viedenského liekopisu ako „Vinum tokajense passum“ a taktiež aj vo 4 a 5 vydaní Pharmacopea Hungarika bolo oficiálnym liečivom a predávalo sa ako liek  v lekárňach.

tokajske-liek2

Dnes na základe mnohých expertíz a výskumných analýz vieme dokladovať a konštatovať, že tokajské víno je zdrojom minerálov, stopových prvkov, vitamínov, antioxidantov a antimikrobialnych látok. A tak vieme tokajské víno doporúčiť ako zdroj aj ako doplnok výživy.

Z našich dodaných vzoriek vína sú známe expertízy Farmakobiochemického laboratória Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, ktoré pod vedením RNDr. Anny Gvozdjakovej DrSC.  odbornou expertízou stanovovalo antioxidačnú aktivitu tokajských vín a obsah minerálnych látok v nich. 

Výsledkom bola zdokumentovaná vysoká prítomnosť minerálov: vápnik, horčík, draslík a vysoký obsah antioxidantov: vitamín E, vitamin C, beta- karotén, kataláza, superoxiddizmutáza . Tým sa dokázala veľmi vysoká antioxidačná aktivita nášho tokajského vína, ktorá naznačuje, že mierný konzum tokajských vín môže prispieť k prevencií najmä kardiovaskulárnych chorôb.

Priaznivými účinkami  tokajských vín na zdravie ľudí sa zaoberala aj Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre spolu s Univerzitou veterinárneho lekárstva a farmácie v Košiciach. Výskumný tím viedla doc. Ing. Jarmila Eftimová, CSc. a jeho výsledkom bol dôkaz a stanovenie vysokého obsahu polyfenolov najmä flavonoidov  - kvercetín, kempferol, rutín a predovšetkým dôležitého resveratrolu.

Resveratrol, ktorý sa vyznačuje svojimi protizápalovými účinkami a aj chemopreventívnou aktivitou je dôležité médium proti karcinogénnym, bakteriálnym aj vírusovým ochoreniam.

Jeho biologické aktivity sú známe ako antioxidačné, protirakovinové, antidiabetické, kardioprotektívné a dokonca aj antiagingové.

Flavonoid kvercetín účinne pôsobí proti vírusom (dokázané napr. pre adenovírus, herpes simplex a iné t.j. určite sa dokáže že aj koronavírus/.

Pre tieto benefity sa doporučuje mierna konzumáciu tokajských vín  na prevenciu a podpornú terapiu pri ochoreniach ktoré spôsobuje oxidačný stres a mikróby okolo nás.

Je vedecky dokázané, že riziko  infarktu je u ľudí, ktorí pravidelne pijú víno  o 40% menšie. U mozgovej mŕtvice je zníženie rizika o 50% nižšie. No a najhoršie na tom sú vraj abstinenti.

Profesor MUDr. Milan Šamánek, DRSc.hovorí: „Pitie malého množstva vína je zdraviu prospešné. My v našich končinách sme sa dohodli, že by bolo dobré, aby muži pili 4 dcl vína a žena by mala piť 2 dcl. Nuž ale sedmičku je treba rozdeliť. Tak žene by sa malo podľa tohto kľúča ujsť približne 3 dcl vína denne.“

Prišlo sa na to, že najlepšie je, keď konzumujete malé množstvo vína pravidelne. Najlepšie je piť pri alebo po jedle. Preto je dobré vrátiť sa k starému rímskemu zvyku, že po večeri si dať malé množstvo vína v ktorom sa nájde zdravie a tým je práve tokajské.

 BOJUJTE PROTI KORONE AJ S DOBRÝ VÍNOM!

viac tu.....

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie