O nás

Vinárstvo TOKAJ MACIK WINERY vďaka svoje tvrdej práci získalo titul 3x VINÁRSTVO ROKA a 6x VÍNO ROKA

Nájdete tu produkty z tohto elitného vinárstva, ktoré pochádzajú z vlastných bio vinohradov. Vína z TOKAJ MACIK WINERY sa dostali do viac ako 15 krajín sveta a boli zalistované vo viac ako 20 Michelin reštauráciach.  

Z BIO vinohradov je aj tokajský med, ktorý nájdete na tomto webe. 

Ak ste milovník piva, tak aj pre Vás máme 1. Slovenské tokajské pivo, ktoré vyrábame už viac ako 5 rokov. Ak hľadáte darček, nájdete rôzne balenia alebo mixované kartóny. 

CHCETE VEDIEŤ VIAC O MACIK WINERY? 

Vinohradnícka a vinárska tradícia je v našej rodine už po 4 generácie. Kto stojí za úspešným vinárstvom?

MÁRIA MACIKOVÁ

 

hovoríme jej Majka. Uznávaná enologička, ktorá pracuje v odborných tímoch pri tvorbe zákonov o vinohradníctve a vinárstve a je dlhoročnou členkou štátnej komisie hodnotenia vína. Môžete ju poznať aj z TV, kde ste ju videli v ankete SLOVENKA ROKA, kde aj získala 1.miesto vo svojej kategórií.

Majka je veľká bojovníčka za Tokaj, celý svoj život bojuje za záchranu mena a oblasti. Viac o tom nájdete v jej knihe TAJOMSTVÁ TOKAJA.

Za tento boj a za záchranu značky Tokaj bola ocenená Prezidentom SR, ktorý jej udelil ŠTÁTNE VYZNAMENANIE- Pribinov kríž II. triedy za mimoriadne zásluhy o rozvoj Slovenskej republiky v oblasti poľnohospodárstva a vinárstva. 

 maria-macikova5

 

"Tokaj je médium môjho života. Je mojim osudom. Ovplyvňuje ma, ale aj ja mu chcem zanechať svoj rukopis. Píšem ho už od roku 1981. Veru tak, aj v rodinnej firme od júla 1995. Pri tom ako rýchlo čas letí si ani neuvedomujeme aký kus práce je už za nami, ale ešte stále veľa výziev ostáva pred nami.″

Ešte vďaka, že máme náš elixír-  tokajské víno, ktoré nás udržiava v zdraví a dodáva silu a energiu.

A aké víno mám rada? Aj keď ja osobne som trocha konzervatívna a nedám dopustiť na moju klasiku, na našich mladých obdivujem ich progresivitu a pokrok. A tak doporučujem porovnať oboje."  

 

JAROSLAV MACIK st.

Jaroslav je dušou aj srdcom vinohradník. Vinohrad je jeho hnacím motorom, nakoľko pochádza z rodiny, ktorá má už 100 ročnú tradíciu pestovania viniča a výroby vína. Láska k pôde bola v jeho rodine od nepamäti. Ako rodák z vinohradníckej dedinky Choňkovce prišiel so svojou láskou Majkou na Tokaj v 80-tych rokoch, kde sa spolu aj usadili. Práve v Malej Tŕni oživil jeho rodinnú tradíciu, v ktorej pokračujú deti Jaro ml a Miška so svojimi rodinami. 

jaroslav-st2

 

"Víno je to čo som videl od malička, videl som aj čo je za ním práce. Roboty som sa nikdy nebál. Aj keď v mojej mladosti som sa rozhodol pre inú cestu, kedže rodina už nevlastnila zem od 50-tych rokov, aj tak ma osud vrátil do rodinnej tradície. Som hrdým pokračovateľom tradície v rodine Macik, i keď mimo rodného domova. Domov je tam, kde ste šťastný so svojou rodinou. Ja som našiel práve také šťastie a lásku v regióne Tokaj!" 

 

Chcete vedieť aké vína mám rád ja? V mojom výbere prevládajú suchšie vína, nakoľko tie sú najväčšou láskou. Vínom je potrebné sa "prepiť″, aby ste ho pochopili. Samozrejme, prepiť nie doslova!

 

JARO MACIK ml.

4.generácia vinárov v rodine. Je tvárou vinárstva, aj keď sám hovorí, že celý obraz tvorí rodina. Vo vinárstve je od začiatku. Už viac ako 20 rokov spolu so svojou manželkou Erikou tvoria nerozlučnú dvojicu mladšej generácie v TOKAJ MACIK WINERY. S Erikou sa spoznali na univerzite, kde spolu študovali.

Jaro, ako mladá krv priniesol moderné vína, no s rešpektom k tradícií sa venuje aj tradičným tokajom. Venuje sa aj vinohradom, kde preberá skúsenosti po svojom otcovi. 

Mimo vína a vinohradov sa venuje marketingu a obchodu rodinnej firmy.

 jaro-mix

"Tokaj má svoje čaro, každý kto ho navštívi si tu nájde to svoje. Milujem tento región! Baví ma tá energia, ktorá tu všade vládne! Kreativita ktorú ľudia čerpajú z vína, víno ktoré čerpáme z prírody a príroda, ktorá je nevyčerpateľne krásna a inšpirujúca. Je tu pomerne ťažký život, no povedzte mi, kde v živote máte niečo len tak bez práce? Milujem svoju prácu, je to poslanie! Dennodenne vkladáme do našich produktov lásku, pot a len to najlepšie čo je v nás! Tak to objavujte s nami priatelia!"

 

ERIKA MACIKOVÁ

"Žilinčanka" ako jej mnoho východniarov povie, aj keď na Tokaji žije už viac ako polovicu svojho života. Vo vinárstve je od samého začiatku s manželom Jarom. 

Eriku poznáte ako hlavnú someliérku, ktorá Vás sprevádza vínami v stredovekej pivnici. Už roky úspešne vedie reštauráciu Vinný dom a Penzión u Macika. 

Mimo vinárstva sa posledné roky venuje aj včelárstvu. Včielky, ktoré sú umiestnené v našich BIO vinohradoch produkujú úžasný med. Tieto produkty nájdete taktiež v našej ponuke.

erika1 

  “ Práca vo vinárstve je môj veľký koníček. Pochádzam zo severu Slovenska, zo Žiliny, kraja slivovice. Preto som nikdy nepredpokladala, že môj život raz bude tak úzko spätý s prírodou. O to viac ďakujem osudu, teda svojmu manželovi Jarkovi, že mi ukázal čaro tohto regiónu. Výberom svojich vín by som Vám chcela priblížiť jedinečnosť, silu a lásku, ktorá je tu všade okolo nás.” 

 

 MICHAELA JÁNOŠÍK MACIKOVÁ

Nakoľko vyrastala vo vinárskej rodine, jej život je s týmto regiónom úzko spätý. 

Miška sa v súčasnosti sa vo vinárstve venuje prezentácií našich vín a taktiež rozvíjaniu vinárstva vo vzťahu k novým inovatívnym projektom, technológiám a výzvam na zlepšenie našej ponuky služieb pre návštevníkov, vďaka ktorým môžeme robiť to čo nás napĺňa.

Postupne sa k jej náplni pričlenili aj legislatívne aktivity, či komunikácia vo svete noriem, pravidiel a povinností. 

miska4

“Svoj život v rodinnom vinárstve som začala ešte počas detských čias. Rodný kraj, víno a jeho jedinečnosť z tejto zeme mi prirástli k srdcu. Medzi moje každodenné výzvy patrí priniesť každému, kto zavíta k nám ten najlepší pocit, chuť a vôňu tohto regiónu. 

Venujem sa prezentácií našich vín a taktiež rozvíjaniu vinárstva vo vzťahu  k novým inovatívnym projektom, technológiám a výzvam na zlepšenie našej ponuky služieb pre návštevníka, vďaka ktorým môžeme robiť to, čo nás napĺňa. Postupne sa k mojej náplni pričlenili aj legislatívne aktivity, interná administratíva, personalistika, či komunikácia vo svete noriem, pravidiel a povinností. Každý nový deň je pre nás výzvou na vlastné zlepšenie.″ 

 #ShowMore#

 


Verejné obstarávanie

 
Späť do obchodu