O nás

O NÁS

www.tokajmacik.sk je prezentácia a online obchod známej vinárskej rodiny Macik z centra Tokaja, z Malej Tŕňe. 

Vinárstvo TOKAJ MACIK WINERY vďaka svoje tvrdej práci získalo 3x VINÁRSTVO ROKA a 5x VÍNO ROKA

Nájdete tu produkty z tohto elitného vinárstva, ktoré pochádzajú z vlastných bio vinohradov. Vína z TOKAJ MACIK WINERY sa dostali do viac ako 15 krajín sveta a boli zalistované vo viac ako 20 Michelin reštauráciach.  

Z BIO vinohradov je aj tokajský med, ktorý nájdete na tomto webe. 

Ak ste milovník piva aj pre Vás máme 1. Slovenské tokajské pivo, ktoré vyrábame už viac ako 5 rokov. Ak hľadáte darček, nájdete rôzne balenia alebo mixované kartóny. 

CHCETE VEDIEŤ VIAC O MACIK WINERY? 

Vinohradnícka a vinárska tradícia je v našej rodine už po 4 generácie. Kto stojí za úspešným vinárstvom?

MÁRIA MACIKOVÁ

hovoríme jej Majka- môžte ju poznať aj z TV, kde ste ju videli v ankete SLOVENKA ROKA, kde aj získala 1.miesto. Majka je veľká bojovníčka za Tokaj, celý svoj život bojovala za záchranu mena a oblasti. Viac o tom nájdete v knihe TAJOMSTVÁ TOKAJA, ktorú napísala. Za tento boj a pričinenie sa za záchranu značky Tokaj, bola ocenená Prezidentom SR, ktorý jej udelil ŠTÁTNE VYZNAMENANIE. 

 maria-macikova5

 

"Tokaj je médium môjho života. Je mojim osudom. Ovplyvňuje ma, ale aj ja mu chcem zanechať svoj rukopis. Píšem ho už od roku 1981.

Veru tak, aj v rodinnej firme od júla 1995. Dlhá doba žitia, ale zasa krátka na vybudovanie prosperujúceho vinárstva.

Ešte vďaka, že máme náš elixír-  tokajské víno, ktoré nás udržiava v zdraví a dodáva silu a energiu.

A aké víno mám rada? Aj keď ja osobne som trocha konzervatívna a nedám dopustiť na moju klasiku, na našich mladých obdivujem ich progresivitu a pokrok. A tak doporučujem porovnať oboje."  

TU JE VÝBER VÍN PODĽA MAJKY MACIKOVEJ....

 

JAROSLAV MACIK st.

Jaroslav je dušou aj srdcom vinohradník. Vinohrad je jeho hnacím motorom, nakoľko pochádza z rodiny, ktorá má už 100 ročnú tradíciu pestovania viniča a výrobe vína. Láska k pôde bola v jeho rodine od nepamäti. Ako rodák z vinohradníckej dedinky Choňkovce, prišiel so svojou láskou Majkou na Tokaj v 80 tých rokoch, kde sa aj spolu usadili. Práve v Malej Tŕni pokračuje jeho rodinná tradícia, v ktorej pokračujú deti Jaro ml a Miška so svojimi rodinami. 

jaroslav-st2

 

"Víno je to čo som videl od malička, videl som aj čo je za ním práce. Roboty som sa nikdy nebál. Aj keď v mojej mladosti som sa rozhodol pre inú cestu, kedže rodina už nevlastnila zem od 50 tých rokov, aj tak ma osud vrátil do rodinnej tradície. Som hrdým pokračovateľom tradície v rodine Macik, aj keď mimo rodného domova, ale domov je tam, kde ste šťastný so svojou rodinou. Ja som našiel práve také šťastie a lásku k regiónu Tokaj!" 

 

Chcete vedieť aké vína mám rád ja? Vo výbere vín od mňa prevládajú suchšie vína, nakoľko tie sú najväčšou láskou. Vínom je potrebné sa "prepiť, aby ste ho pochopili. Prepiť nie doslova!

TU JE VÝBER VÍN PODĽA JAROSLAVA st.

 

 

 

 

 

 

 

VO

Najpredávanejšie

jaroslav st
 
€95,20
Detail
maria macikova mix2
€148,50
Pôvodne: €148,50
€129,20
Detail
jaroslav st
Akcia Tip
€95,20

Výber vín podľa Jaroslava st.

maria macikova mix2
Akcia Tip
€148,50
€129,20

VÝBER PODĽA MAJKY MACIKOVEJ

2 položiek celkom